شرح دادن استان مازندران سریال پایتخت فیلمبرداری

شرح دادن: استان مازندران سریال پایتخت فیلمبرداری الهام غفوری کارگردانی ماه رمضان خانواده مازندران داستان سریال زندگی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه‌های اخیر چیست؟

به گزارش المانیتور ارزش ریال کشور عزیزمان ایران در سال گذشته به یک سوم تنزل یافته و این ادعا که اقتصاد کشور عزیزمان ایران دچار تلاطم است را تقویت می‌کند. ولی با

دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه‌های اخیر چیست؟

دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه های اخیر چیست؟

عبارات مهم : ایران

به گزارش المانیتور ارزش ریال کشور عزیزمان ایران در سال گذشته به یک سوم تنزل یافته و این ادعا که اقتصاد کشور عزیزمان ایران دچار تلاطم است را تقویت می کند. ولی با وجود اینکه کم کردن ارزش ریال دلواپس کننده است این مساله به معنای ضعف واقعی اقتصاد نیست. این تنزل ارزش ریال شبیه به حبابی جهت حفاظت از دارایی هاست.

به گزارش ایلنا به نقل از المانیتور ارزش ریال کشور عزیزمان ایران در سال گذشته به یک سوم تنزل یافته و این ادعا را که اقتصاد کشور عزیزمان ایران دچار تلاطم است را تقویت می کند ولی با وجود اینکه کم کردن ارزش ریال دلواپس کننده است این مساله به معنای ضعف واقعی اقتصاد نیست. این تنزل ارزش ریال شبیه به حبابی جهت حفاظت از دارایی هاست.

بیژن خواجه پور مشاور تجاری کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با المانتیور به شش رانه کم کردن ارزش ریال پرداخته و گفته: نخستین رانه معضلات مدیریتی و سیاست گذاری در بانک مرکزی نظیر تفاوت قیمت ارز در بازار آزاد و بازار رسمی است.

دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه‌های اخیر چیست؟

مداخلات مخرب بانک مرکزی در بازار ارز جهت مهار کم کردن ارز یکی از این چالش هاست. این بخش توزیع به کم کردن ارزش ریال منجر شده است است.

در بخش تقاضا شاهد فشار تورمی و تقاضا جهت بازگشت سرمایه و اوضاع روانی بازار هستیم. جهت فهم بهتر این فاکتور ها باید به داده هایی که در سال گذشته انتشار یافته توجه کرد.

به گزارش المانیتور ارزش ریال کشور عزیزمان ایران در سال گذشته به یک سوم تنزل یافته و این ادعا که اقتصاد کشور عزیزمان ایران دچار تلاطم است را تقویت می‌کند. ولی با

این رسانه در ادامه به چهار فاکتور از جمله اوضاع تورم بر اساس گزارش های ماهانه بانک مرکزی، نوسانات بازار مسکن با استفاده از میانگین قیمت در هر متر مربع در معاملات مسکونی، قیمت ریالی طلا و قیمت ارز رسمی و مقایسه آن با قیمت ارز در بازار آزاد اشاره کرده و نوشت: هنگامی که این شاخص ها را در یک دوره ۱۲ ماهه مقایسه می کنیم، تضعیف شتابان ریال مشهود است.

قیمت طلا ۳۰. ۱۵ پوینت اقزایش داشته در حالی که قیمت دلار ۳۰. ۷۵ پوینت اوج رفته هست. در همین دوره تقریبا شاهد دو برابر شدن قیمت رسمی ارز بودیم. در همین حال تورم تنها یک درصد زیاد کردن داشته و به ۹. ۶ درصد رسیده است.

در این گزارش گفته شده است قیمت مسکن تقریبا ثابت بوده. میانگین قیمت هر متر مربع در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۲ پوینت نسبت به سال گذشته زیاد کردن داشته و این اوضاع منحصر به فردی در بازار ایجاد کرده هست. آیا که زیاد کردن قیمت ها در بازار ناشی از زیاد کردن نقاضا نبوده است و در عوض تردیدی را در میان فروشنده هایی که می خواهند داراییشان را نقد کنند به وجود آورده است.

دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه‌های اخیر چیست؟

المانیتور در ادامه با اشاره به ثبات نسبی در قیمت تورم و قیمت میانگین مسکن نوشت: این قیمت ها نشان می دهد که قدرت خرید مردم به ریال تا حد زیادی ثابت مانده هست. این مساله زمانی اهمیت دارد که بعضی معتقدند زیاد کردن تورم و قیمت مسکن با ۱۸ درصد قیمت سود بانکی جبران شده است است.

به این ترتیب کم کردن ارزش ریال کوتاه مدت است.

به گزارش المانیتور ارزش ریال کشور عزیزمان ایران در سال گذشته به یک سوم تنزل یافته و این ادعا که اقتصاد کشور عزیزمان ایران دچار تلاطم است را تقویت می‌کند. ولی با

تحقیقات عباس ولدخانی محقق امور اقتصادی راجع به محرک های مهم قیمت ارز در بازار آزاد با استفاده از داده های سالهای ۱۹۶۰ تا ۲۰۰۲ نشان می دهد در این دوره ریال به طور میانگین هر سال ۱۳ درصد در برابر دلار کم کردن ارزش داشته است.

به گزارش ایلنا، ولدخانی به این نتیجه رسیده که منابع کوتاه مدت ادامه کم کردن ارزش ریال منجر به زیاد کردن قیمت های شدید در داخل کشور (در مقایسه با قیمت پایین تورم در آمریکا) می شود و رشد واقعی جی دی پی را ناچیز خواهد کرد. این یافته ها با تحقیقات اقتصادی در بخش وسیع تر سازگار است.

دلیل کم کردن ارزش ریال در ماه‌های اخیر چیست؟

در این گزارش گفته شده است کشور عزیزمان ایران سال گذشته با زیاد کردن شدید قیمت ها مواجه نبوده و قیمت رشد جی دی پی نیز کم کردن جدی نداشته است.

در واقع صندوق بین المللی پول برآورد کرده که کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۷ رشد ۳. ۵ درصدی در جی دی پی خواهد داشت و این بخشی از برنامه بلند مدت توسعه اقتصادی هست. بنابراین آیا ایرانی ها با مسئله ارز و طلا مواجه شده است اند و قیمت ارز به اوج ترین قیمت های تاریخی نزدیک شده است است؟

به گزارش ایلنا، المانیتور در توضیخ نوشت: این اتفاقات در واکنش‌ها سرمایه گذاری نهفته هست. توانایی تولید ثروت در یک محیط اقتصادی ضعیف مهارتی است که عمدتا به وسیله طبقه میانگین رو به اوج در طول چندین دهه به ظهور گذاشته شده است و این مهارت به منظور محافظت از خود در برابر دستمزدهای راکد و زیاد کردن قیمت ها و عدم اطمینان در بازار هست. این بدان معنی است که این مهارت های سرمایه گذاری روش جدیدی را به کار گرفته و مورد نیاز به ذکر است که گسترش صرافی ها به خاص در شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و گسترش موازی وب سایت های گزارش گری مالی نیز گمانه زنی راجع به ارز را راحت تر کرده است.

ایرانی ها می توانند به سادگی قیمت های بازار را روی گوشی تلفن همراه های خود چک کنند و به نزدیک ترین صرافی رفته و ریال خود را به ارز خارجی تبدیل کنند. این روز ها دیدن صفی طولانی در کنار صرافی هایی که در بوتیک ها و فروشگاه های پایتخت کشور عزیزمان ایران است غیر معمول است.

در این گزارش به ابعاد دیگری از واکنش‌ها سرمایه گذاری مردم نیز اشاره شده است و گفته شده است به سرعت تضعیف ریال در ماه دسامبر توجه کنید.

می توان گفت این تضعیف به چالش های بانکی کشور عزیزمان ایران و تظاهرات های کشور و البته دشمنی های اخیر آمریکا نیز ارتباط داشته است.

پیگیری این اتفاقات از طریق خبر رسان تلگرام جهت سرمایه گذاران ایرانی کافی بود که بدون توجه به اوضاع واقعی اقتصاد فکر کنند خرید ارز نیرومند تر امروز می تواند جهت فردا ارزشمند تر باشد.

در همین وقت روحانی صحبت ای داشت و مدعی شد هیچ دلیلی جهت کم کردن ارزش ریال وجود ندارد و به مردم توصیه کرد راه های بهتری جهت حفظ دارایی هایشان پیدا کنند. با این وجود جهت مقامات کشور عزیزمان ایران سخت بود که با این پدیده تازه مواجه شوند.

از همه این ها گذشته اگر قیمت ارز خارجی از شرایط اقتصاد واقعی کشور عزیزمان ایران جدا باشد توانایی دولت جهت تقویت ریال از طریق سیاست های پولی کم کردن پیدا خواهد کرد. به این ترتیب با اینکه قابل درک است ولی تعجیل مردم جهت تبدیل پولشان به ارز نباید شاخص مهم در رکود اقتصادی در نظر گرفته شود ولی با توجه به زیاد کردن گمانه زنی ها این می تواند یک علت بالقوه پیشرو باشد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اقتصاد | ایرانی | اقتصادی | سرمایه گذار | رکود اقتصادی | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz